تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

بوئینگ 2 هواپیمای جدید برای رئیس جمهوری آمریکا می سازد

هواپیما

تهران-ایرنا- مقامات آمریکا اعلام کردند که قرارداد ۳٫۹ میلیارد دلاری ساخت دو هواپیمای ۸-۷۴۷ برای استفاده رئیس جمهوری این کشور (ایرفورس وان) به شرکت بوئینگ واگذار شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، خبرگزاری رویترز نوشته که این دو هواپیما قرار است تا دسامبر سال ۲۰۲۴ به دولت آمریکا تحویل شود.
وزارت دفاع آمریکا با اشاره به این موضوع اعلام کرده که از جمله اقدامات بوئینگ در این قرارداد طراحی و اعمال تغییراتی در این هواپیما هاست.
اجرای این قرارداد به دنبال توافق غیررسمی بوئینگ و کاخ سفید در ماه فوریه (اسفند ۹۶) انجام می شود.
این توافق پس از آن حاصل شد که دونالد ترامپ پیشتر با قرارداد قبلی چهار میلیارد دلاری ساخت هواپیمای رئیس جمهور آمریکا مخالفت کرده و خواستار لغو سفارش شده بود.
هرچند کاخ سفید پیشتر اعلام کرده که توافق جدید بیش از ۴/۱ میلیارد دلار از پول مالیات دهندگان صرفه جویی می کند، اما این موضوع را نمی توان به صورت مستقل تایید کرد.
در سند مربوط به بودجه بندی نیروی هوایی آمریکا که اسفند سال گذشته منتشر شد، هزینه ۳٫۹ میلیارد دلاری برای دریافت دو هواپیما دیده می شود.
هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ در نظر گرفته شده برای ساخت توان پرواز در بدترین شرایط امنیتی از جمله جنگ هسته ای را دارد و دارای تجهیزات پیشرفته ارتباطی و سامانه دفاع از خود است.
ترامپ نیز در مورد هواپیمای جدید رئیس جمهوری آمریکا گفته که داخل آن به روز خواهد شد و بیرون هم طرح رنگ متفاوتی با هواپیمای کنونی دارد.
وی افزود: در طرح روی هواپیمای جدید از رنگ های قرمز، سفید و آبی استفاده می شود. هواپیمای جدید رئیس جمهوری آمریکا شگفت آور و بهترین در جهان خواهد بود.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal