تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

۴نوجوان از یک نمایندگی رسمی اپل سرقت کردند

اپل

چهار جوان کم سن و سال از یک اپل استور سرقت کردند. حدود یک ماه پیش نیز خبری منتشر شد که نشان می داد همین تعداد جوان به یک نمایندگی اپل در کالیفرنیا حمله کرده و ۲۶ دستگاه را که قیمتی حدود ۲۷ هزار دلار داشت، به سرقت بردند. دزدی روز پنجشنبه نیز بسیار شبیه سرقت قبلی بود و دزدها با ترساندن مردم و کارکنان مجموعه به سرعت لوازم و دستگاه های گران قیمت را به سرقت بردند.

همانطور که مطرح شد چهار جوان کم سن و سال در اقدامی که به نظر بیشتر جنبه هیجانی داشته است تا دزدی مسلحانه، دست به اقدامی ناراحت کننده زده و موجب ترس کارکنان و مردم شدند. این بار  در جریان سرقت هایی که به نظر طرفداران زیادی پیدا کرده است، سارقان ۲۰ گوشی هوشمند، یک مینی آیپد  و چند لپ تاپ مک بوک پرو را به سرقت برده  و تقریبا نمایندگی اپل را از دستگاه های هوشمند خالی کردند.

لوازم به سرقت رفته ارزشی حدود ۲۰ هزار دلار داشته و تصاویر منتشر شده و اخبار موجود حاکی از آن است که به راحتی می توان از نمایندگی برندهای مختلف دزدی کرد.

در مورد این سرقت هنوز ویدئویی منتشر نشده است. اما تصاویر منتشر شده چهره این نوجوانان را نشان می دهد که با هودی (سویی شرت) و کلاه وارد نمایندگی شده اند و با چهره هایی که خود نشان از ترس آنهاست، به سرعت از نمایندگی خارج می شوند.

با توجه به شرایط موجود، کمپانی اپل و پلیس باید تدابیر امنیتی بیشتری را برای نمایندگی ها در نظر بگیرند زیرا در چند سال اخیر تعداد انگشت شماری سرقت از نمایندگی های رسمی موبایل در سراسر جهان رخ داده  که دو سرقت در طول یک ماه انجام شده  و این موضوع نشان می دهد که شرایط برای دزدی های دیگر و سرقت های حرفه ای وجود دارد. چنانچه تدابیر امنیتی بیشتری صورت نگیرد  شاهد ویدئوها و تصاویر خشونت بار بیشتری در این نمایندگی ها خواهیم بود.

طی سرقت ماه گذشته ویدئویی منتشر شد که علاوه بر دزدی حدود ۲۷ هزار دلار یک نکته بسیار جالب به همراه داشت؛ این سرقت تنها حدود چند ثانیه زمان برد و سارقان پس از برداشتن گوشی ها و مک بوک های روی میز، با یکی از افراد حاضر در نمایندگی درگیر شده و به سرعت محل را ترک کردند.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal