تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

خودروهای کلاسیک نایاب در تهران + عکس

خودرو

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از عصر ایران؛ فیات تیپو ۵۱۹ (۱۹۲۲-۱۹۲۷) این خودرو در زمان خود خودرویی قدرتمند شناخته می شد که با استفاده از یک موتور ۶ سیلندر خطی ۷۷ اسب بخار قدرت تولید می کرد. نکته جالب در این خودرو وسط قرار گرفتن پدال گاز و استفاده از فرمان تلسکوپی و زاپاس هایی است که در ۲ طرف رکاپ رکاب خودرو قرار گرفته است. از این خودرو ۲۴۱۱ عدد در دنیا ساخته شده است.

خودروهای کلاسیک نایاب در تهران

 

خودرو “رولز رویس گامارگ” شاید یکی از خاص ترین خودروهای کلاسیک موجود در کشور است. این خودرو از نوع کوپه دو در است که در مارس ۱۹۷۵ ساخته شده است. این مدل اولین رولز رویس تولیدی پس از جنگ جهانی است که در کارخانه این شرکت طراحی نشده است. این خودرو در هنگام ورود به بازار گرانترین خودروی تولید شده در جهان بود. قیمت این خودرو در انگلستان در سال ۱۹۷۵ میلادی ۲۹ هزار ۲۵۰ پوند بود که با همین قیمت یک فرد انگلیسی می توانست ۵ دستگاه جگوار XJ6 و یا ۲۶ دستگاه خودروی مینی بخرد. در هفته فقط ۱ نمونه از این خودرو ساخته می شد و در مجموع ۵۳۴ دستگاه از آن ساخته شد. تولید این مدل در سال ۱۹۸۵ متوقف گردید.

خودروهای کلاسیک نایاب در تهران

پنتر جی- این خودرو یک مدل منحصر به فرد لوکس GT بود که برای رقابت با بهترین های صنعت خودرو در دهه ۱۹۷۰ ساخته شد . سال ساخت:۱۹۷۲ میلادی از این خودرو ۴۲۶ خودرو ساخته شده است.

خودروهای کلاسیک نایاب در تهران

خودروهای کلاسیک نایاب در تهران

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal