تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

واکنش خبرگزاری رویترز به رای دادگاه لاهه به نفع ایران

dadgah

اقتصادنیوز: خبرگزاری رویترز گزارش داد، رای قضات دیوان بین المللی کیفری (ICJ) لاهه با این استدلال که تحریم های آمریکا علیه ایران توسط دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا مفاد پیمان دوستی سال ۱۹۵۵ را نقض می کند، پیروزی برای ایران است.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، این خبرگزاری نوشت: دیوان لاهه به عنوان عالی ترین دادگاه سازمان ملل متحد روز چهارشنبه به آمریکا دستور داد تا اطمینان یابد که تحریم های ایران تاثیری بر امنیت هوانوردی و کمک های بشردوستانه ندارد.

به گزارش ایرنا، قضات دیوان بین المللی کیفری لاهه در قرائت رای خود اعلام کردند، دیوان دریافته است که برخی از تحریم های ضد ایرانی آمریکا مرتبط با برخی از حقوق و تعهدات طرفین در معاهده مودت است.

دیوان رای داد که آمریکا باید طبق معاهده مودت سال ۱۹۵۵ تمامی موانع ناشی از تحریم های ۱۵مرداد در مورد صدور دارو، وسایل پزشکی، مواد غذایی و هواپیما و قطعات آن و بازرسی های مربوطه را به ایران برداشته و تضمین دهد تا تراکنش های مالی مربوط به این رای امکانپذیر باشد.

عهدنامه مودت و روابط اقتصادی و حقوق کنسولی بین دول متحده آمریکا و ایران’ که در تارنمای سازمان ملل نیز بارگذاری شده، در ۲۳ مرداد ۱۳۵۴ هجری شمسی میان نمایندگان دو کشور امضا شد و در جلسه سه ‌شنبه بیست و هشتم اسفند ماه ۱۳۵۵به تصویب مجلس شورای ملی رسید.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “واکنش خبرگزاری رویترز به رای دادگاه لاهه به نفع ایران”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

canal