تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

به دلیل افزایش منازعات تجاری و کاهش صادرات رشد اقتصادی آلمان کند می شود

آلمان

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، دولت آلمان با اشاره به منازعات تجاری و اختلال در مبادله کالا و خدمات، بریگزیت و جنگ تجاری آمریکا، اعلام کرد این مسائل می‌توانند از طریق کاهش صادرات آلمان باعث محدود شدن نرخ رشد اقتصادیاین کشور شوند.

طبق آمار منتشرشده توسط وزارت امور اقتصادی آلمان، رشد تولید ناخالص داخلی امسال آلمان به ۱.۸ درصد کاهش خواهد یافت که ۰.۵ درصد کمتر از پیش‌بینی قبلی است. همچنین انتظار می رود نرخ رشد اقتصاد آلمان در سال ۲۰۱۹ نیز بدون تغییر و در سطح ۱.۸ درصد باقی بماند.

پتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان گفت: با توجه به افزایش رویکرد حمایت‌گرایانه و منازعات تجاری، بخش داخلی اقتصاد آلمان بار اصلی رشد را بر دوش خواهد کشید. از نظر مقامات آلمانی، محرک اولیه رشد اقتصادی این کشور را صادرات تشکیل می‌دهد اما حتی در بدترین شرایط، احتمال وقوع رکود در اقتصاد آلمان وجود ندارد.

فلوریان هنسه، کارشناس”برنبرگ بانک” گفت: تقصیر این اوضاع بر گردن مسائل تجاری، قیمت نفت، ایتالیا و بریگزیت است. این مشائل امسال بر اقتصاد آلمان تاثیر گذاشتند و به نظر می‌رسد پیامدهای منفی آن‌ها ادامه خواهد داشت.

صندوق بین‌المللی پول نیز در گزارش جدید خود، رشد اقتصادی امسال آلمان را ۱.۹ درصد پیش‌بینی کرده که ۰.۶ درصد کمتر از برآورد ابتدای سال است.

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal