تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

حاجی بابایی: وضعیت پتروشیمی های کشور مبهم است

پتروشیمی

به گزارش ایرنا، حمید رضا حاجی بابایی چهارشنبه شب در آیین تجلیل از صنعتگران و معدنکاران برتر استان همدان اظهار داشت: مواد اولیه ارزان، برق، انرژی و کارگر و تمام آنچه مورد نیاز صنعت پتروشیمی است به صورت ارزان در اختیار این صنایع قرار گرفته است اما ارز آنها در خارج از کشور معامله می شود.
وی با بیان اینکه پتروشیمی های کشور به ارزان ترین قیمت محصول تولید کرده و در امارات و سلیمانیه، ارز حاصل را به قیمت ۱۸۰ هزار ریال می فروشند، افزود: این صنایع با بهره مندی از سودهای کلان گل سرسبد تولید کشور شده اند و از آن سو هر روز به صنایع و کارخانه های تولیدی ورشکسته و تعطیل کشور اضافه می شود.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پتروشیمی ها در مشکلات اقتصادی کشور نقش دارند، اضافه کرد: دولتی یا خصوصی بودن این واحدهای بزرگ مشخص نیست و اصولا شرکت های خصولتی درد بی درمان اقتصاد ایران محسوب می شود.
وی با بیان اینکه وضعیت پتروشیمی ها در جلسه ای به اطلاع سران سه قوه رسیده است، گفت: این مشکل برای امروز و دیروز نیست و همه در ایجادش مقصر هستیم.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش درآمدهای نفتی کشور در سالجاری افزود: سال گذشته ۴۵ میلیارد دلار درآمد نفتی داشته ایم و در پنج ماه نخست امسال این رقم ۲۳ میلیارد دلار است.
حاجی بابایی با انتقاد از سیستم بانکی و نحوه پرداخت یارانه ها، گفت: بانک های کشور به جای رسیدگی و حمایت از تولید و صنعت تغییر کارکرد داده و به بانک های دلالی تبدیل شده اند.
وی خاطرنشان کرد: بانک ها با دریافت سودهای کلان از صنعتگر کسب درآمد کرده و خود را سرپا نگه داشته اند که این وضعیت باید سامان دهی شود.
حاجی بابایی تعطیل شدن صنعت مسکن سازی و بیکار شدن سه هزار و ۶۰۰ شغل مستقیم و غیر مستقیم وابسته به این صنعت را از عوامل تاثیر گذار بر دلال شدن بانک ها دانست و گفت: بیشتر درآمد بانک ها از ساخت و ساز است.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: زمان آن رسیده که تقصیرهای خودمان را پذیرفته، از فرافکنی دست برداشته و واقعیت های کشور را برای مردم بازگو کنیم.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal