تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

گوجه فرنگی و سیب ز مینی ارزان شدند

گوجه

به گزارش اقتصادنیوز؛ حسن صابری، رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار در گفت و گو با خبرنگارصنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  از کاهش ۶۰ درصدی قیمت گوجه فرنگی و سیب زمینی در بازار خبر داد و گفت: با توجه به عرضه انبوه محصول، قیمت سیب زمینی و گوجه فرنگی نسبت به یک ماه گذشته در بازار کاهش چشمگیری داشته است.

وی افزود: با آغاز برداشت گوجه فرنگی از مناطق گرمسیری طی روزهای آتی و برداشت سیب زمینی از مناطق دیگر پیش بینی می‌شود که قیمت محصول به تعادل برسد.

صابری نرخ هر کیلو سیب زمینی را یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و گوجه فرنگی ۲ تا ۳ هزار تومان در میدان مرکزی اعلام کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا احتمال بازگشت قیمت سیب زمینی و گوجه فرنگی به حالت قبل وجود دارد یا خیر، بیان کرد: با وجود افزایش هزینه حمل و نقل، کارگری وبسته بندی بعید است که به نرخ های قبل برسیم.

بیشتر بخوانید: آغاز روند کاهش نرخ سیب زمینی و گوجه فرنگی در بازار/ قیمت هر کیلو سیب زمینی ۳ هزار تومان

رئیس اتحادیه بارفروشان از افزایش ۱۰ تا ۲۰ درصدی نرخ پیاز در بازار خبر داد و گفت: با توجه به کاهش عرضه محصول، قیمت پیاز دستخوش تغییر و تحولاتی در بازار قرار گرفته است.

وی درپایان نرخ هر کیلو پیاز را ۲ هزار و ۲۰۰ تا ۲ هزار و ۳۰۰ تومان در بازار اعلام کرد و افزود: با توجه به افزایش تقاضا برای زائرین اربعین، پیش بینی می شود که قیمت تا رسیدن محصول نو به بازار افزایش یابد.

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal