تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

قیمت نفت برای ششمین هفته متوالی کاهش یافت

نفت

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رویترز به نقل از منابع خبری که خواستند نامشان بیان نشود، اعلام کرد: عربستان که در عمل سازمان کشورهای صادرکنند نفت را رهبری می کند، مایل است برای جلوگیری از ایجاد مازاد عرضه در بازار و افت سطح قیمت ها، تولید نفت این سازمان حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه در روز – معادل ۱٫۵ درصد عرضه جهانی نفت – کاهش یابد، اما دیگر تولیدکنندگان از جمله روسیه مایل به کاهش تولید نیستند.
قیمت نفت های خام پایه اروپا و آمریکا هفته گذشته به ترتیب ۴٫۵ و ۵٫۶ درصد کاهش یافت. این ششمین کاهش متوالی قیمت های هفتگی نفت خام برنت دریای شمال و نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکاست.
با این حال، قیمت روزانه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با نیم درصد افزایش نسبت به پنجشنبه گذشته به ۶۶ دلار و ۷۶ سنت در هر بشکه رسید و هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز به بهای ۵۶ دلار و ۴۶ سنت معامله شد که نسبت به پنجشنبه گذشته تغییری نداشت.
«طارق ظهیر» مدیرعامل شرکت مشاوره ای «تیچه کپیتال» نیویورک گفت: پس از افت شدید سطح قیمت های نفت در سه شنبه گذشته، بازار منتظر تصحیح سطح نرخ ها و افزایش اندک قیمت های نفت بود.
«باب یوجر» مدیر شرکت معاملات آتی «میزو» نیویورک گفت: اوپک ممکن است کاری کند زیرا تولید نفت آمریکا در حال افزایش است.
وی به افزایش دیروز قیمت نفت در بازارهای جهانی اشاره کرد و افزود: این افزایش نرخ محدود بود زیرا، معامله گران معمولا در دادوستدهای آخر هفته، محتاط ترند.
۱۵ کشور الجزایر، آنگولا، اکوادور، گینه استوایی، گابن، کنگو، ایران،عراق، کویت، لیبی، نیجریه، قطر، عربستان، امارات متحده عربی و ونزوئلا عضو اوپک هستند.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal